SCHAUBLIN

Schaublin Machines SA’nın merkezi İsviçre makine sanayinin doğduğu bölgenin kalbinde yer almaktadır. Uluslararası itibara sahip pek çok firma Jura Arc bölgesinde kurulmuştur. Bu bölgede, hassas makine takımları imalatı, bölge sakinlerinin zaman içerisinde alanda geniş bilgi birikimi edinmelerini ve makine sanayinde daha da büyük ilerlemeler kaydetmelerini sağlamıştır. Bu birikim, hassas makine imalatı için ideal temeldir.
Bugün bile, şirketin kuruluşundan neredeyse yüz yıl sonra, torna ve freze tezgahı imalatında büyük tecrübe birikiminden sonra, Schaublin Machines SA’nın hassas makine imalatı hedefi değişmemiştir. Yaklaşık 115 çalışanımızla, inovasyon uygularken gelenekleri muhafaza ediyoruz.  Günümüzde, konvansiyonel torna, CNC torna ve frezeleme için dik işleme merkezleri imalatı ve dağıtımı yapıyoruz.
Günümüze kadar dünya çapında 100.000 adetten fazla satmayı başardığımız ünlü Schaublin 102 ve 70 torna tezgahları başarısını sürdürüyor. Bu makineler, artık devir ayarı (model işareti CF) ve entegre motor (model işareti MI) gibi çeşitli ek cihazlarla da donatılmıştır.
Aynı zamanda, CNC torna tezgahları ve işleme merkezlerini, her zaman Schaublin Machines SA ürünlerinin bir özelliği olagelmiş hassasiyetle donatıyor olmaktan gurur duyuyoruz.  Bu amaçla, mütemadiyen yeni gelişen teknolojileri uygulayarak ürünlerimizi geliştirme gayreti içindeyiz. Bu makinelerin ve yan cihazlarının güçlü yanı hassasiyetleri.
60 yaşından daha eski Schaublin Machines SA makinelerini kullanan ve hala ürünlerinden son derece memnun olan müşterilere rastlamanın mümkün olması bize büyük gurur veriyor.