CHEVALIER

Daha Yüksek Hassasiyet.   Daha Yüksek Verimlilik.  Daha Düşük İşgücü.  Daha Yüksek Karlılık.
Mevcut VMC’nizin sunduğundan daha fazla çok yönlülüğe mi ihtiyacınız var? Yeni QP5X-400’de tüm bunlar mevcut: daha yüksek hassasiyet, daha fazla verimlilik, daha az işgücü ve daha yüksek karlılık. Makine, işlemede yüksek hız, yüksek hassasiyet ve yüksek verimlilik için tasarlanmıştır. Uzay ve havacılık, otomobil, kalıp imalatı ve sipariş üzerine üretim sektörleri gibi sektörlere uygundur.
Yeni QP5X-400 beş eksenli, yüksek hızlı bir VMC’dir. Eş zamanlı 5 eksen veya 4+1 eksen uygulamalarına sahiptir.   Standart makineye iki eksenli 12,6 inç bir döner tabla eklenmiştir.
Yapı: Makinenin esas parçaları, üstün kararlılık için rijitliği yüksek, Mehanit demir dökümden imal edilmiştir. Ters Y şeklindeki kolon tasarımı, yekpare yapı üstün rijitlik ve kararlılık sunmaktadır. Üç eksende de ön gerilimli, C3 sınıfı bilyalı miller kullanılmıştır. Tüm servo motorlar doğrudan bilyalı millerle eşleştirilmiştir. Böylece, hareket hassasiyeti artarken boşluk büyük oranda düşer.  Serinin ayak izi 87″B x 96,5″E x 119″Y şeklindedir. Etkin bir talaş kaldırma tasarımının içinde kesme talaşını tezgah gövdesinin merkezine getiren bir otomatik talaş tahliye sistemi bulunmaktadır. Bir vidalı talaş konveyörü (isteğe bağlı) kesme talaşını, tezgah gövdesinin önünde yer alan konveyöre (isteğe bağlı) taşır.
Kapasite: Makine 12,6″ Trunnion tabla ile 220 lbs tabla yüküne sahiptir. İş parçası boyutları 15,7″ x 13i7″Y şeklindedir. Azami tabla dönüş hızı 25 rpm, A ve C ekseni ilerleme hızı 25 rpm’dir. Aktarma direkt sürüm şeklindedir. X, Y ve Z eksenlerinde hareket mesafesi sırasıyla 20,5″ x 15,8″ x 15″, makine ağırlığı ise 15.510 lbs’dir.
Performans:  Seri, ağır hizmet tipi, üç parçalı bir çapraz bilyalı rulman içeren iki eksenli bir döner tabla sunmaktadır. Çapraz bilyeli rulman sayesinde, mükemmel parça yükleme ve işleme kabiliyeti ve A ekseninde ±10″ enkoder sağlanır. Geniş çaplı BBT iş mili tasarımı, dört parçalı, P4 sınıfı, hassas, omuzlu rulman kullanmaktadır.  Böylece, iş mili rijitliğini ve yükleme kabiliyetini iyileştirmek ve seri işleme sırasında yüksek hassasiyet amaçlanır. Bir direkt sürüm iş mili, düşük ses, titreşim ve ısıya bağlı genleşme açısından standarttır. Bu seri, 1,417 / 1,417 / 1,181 ipm yüksek lineer hızla seri interpolasyon ve maksimum işleme süresi sunmaktadır. İş mili koniği #40; iş mili gücü 15HP/Fanuc, iş mili hızı 10 rpm’dir (isteğe bağlı olarak 12K ve 15K). Takım kapasitesi, 3″ maksimum takım çapı ve bitişik takım, bitişik takım olmaksızın 4,9″  olacak şekilde 30+1’dir.
Kontrol: Seri, 4+1 uygulamalar için Fanuc 0i-MF kontrol; üç eksenli eş zamanlı kontrol içeren 8,4″ renkli LCD, lineer-dairesel-helis interpolasyon ve bir 0i manuel rehber içermektedir. Fanuc 31iB-5, ve 10,4″ TFT LCD renkli monitör, beş eksenli eş zamanlı kontrol sunmaktadır.

Devamı Gör

Teknik Özellikler

Tabla Ölçüsü ø 320mm
X Eksen Hareket Mesafesi 750mm
Y Eksen Hareket Mesafesi 610mm
Z Eksen Hareket Mesafesi 550mm
İş Mili Koniği BBT#40
Takım Sayısı 30 set
İş Mili Motor Gücü 15  kw